Öğrenci

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

  • Akademik Takvime nereden ulaşabilirim?

 https://w3.beun.edu.tr/akademik_takvim/  linkinden akademik takvime ulaşabilirsiniz. 

  • Üniversitenize yeni kayıt  için  gereken  bilgileri nereden öğrenebilirim?

Zonguldak Bülen Ecevit Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığının sayfasından öğrenebilirsiniz.

https://ogrenci.beun.edu.tr/iletisim.html

  • Kayıt için  şahsen  başvuru  gerekli  mi?

ÖSYM sonucunda Üniversitemize kayıt hakkı kazanan öğrenciler kayıt işlemlerini bizzat  veya  e-devlet  yoluyla interaktif olarak yapabilirler.

  • E-devlet  yoluyla interaktif olarak kayıt yaptım. Üniversiteye herhangi bir belge getirmem gerekiyor mu?

Elektronik kayıt yaptıran öğrenciler, kayıt için istenilen belgeleri (Bkz. Madde 2) istenilen tarihler arasında kayıtlı olduğu okulun Öğrenci İşleri Bürosuna teslim ederek öğrenci kimliklerini alabileceklerdir.

  • Kayıt İçin gerekli belgeleri nereden öğrenebilirim?

https://ogrenci.beun.edu.tr/dosyalar/2018/09/tek/2018kayitbelgeson-1_MAnVMbe.pdf linkinden kayıt için gerekli belgeleri öğrenebilirsiniz.

E-Devlet üzerinden yaptırdığınız kaydınız Üniversitemizce onaylandıktan sonra e-devlet üzerinden öğrenci belgesi alabilirsiniz.

  • Ders  kaydı  yapmak  zorunda  mıyız?

Akademik  takvimde  belirtildiği  süre  içerisinde   ders  kaydınızı yapmak ve ekleme çıkarma süresi içinde aldığınız dersleri danışmanınıza onaylatmak zorundasınız.

  • Ders alma İşlemleri nasıl yapılır?

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde öğrenci bilgi sistemi ( https://obs.beun.edu.tr/ ) kullanılır, öğreniminiz süresince birçok işleminizi gerçekleştireceğiniz bir sistemdir.

  • Öğrenci Bilgi Sistemi ile ilgili bilgilere nereden ulaşabirim?

https://ogrenci.beun.edu.tr/icerik/34/ders-alma-klavuzu.html linkinden Öğrenci Bilgi Sisteminin kullanım bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 

10-  shmyo.karaelmas.edu.tr uzantılı mail adresime nereden ulaşabilirim?

https://ekampus.beun.edu.tr/Yonetim/Kullanici/Giris?ReturnUrl=%2f linkine tıklayarak E-kampüs sistemine gidilerek, Öğrenci Numaranız ve Şifreniz (T. C. Kimlik Numarası ) ile E-kampüs sistemine giriş yapılacak. Kişisel bilgilerden karaelmas. edu. tr uzantılı mail adresinize ulaşabilirsiniz.

  • Öğrenci Bilgi Sistemine girişi nasıl yapabiliriz?

https://obs.beun.edu.tr/ linkinden öğrenci bilgi sistemine ulaşacaksınız. Öğrenci girişini seçtikten sonra karaelmas. edu. tr uzantılı mail adresinizi ve şifrenizi girerek sisteme giriş yapabileceksiniz.

12-  Öğrenci Kimlik Kartlarımızı nereden alabiliriz?

Öğrenci Kimlik Kartlarınızı Ahmet Erdoğan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğrenci İşlerinden alacaksınız.

13-  Öğrenim ücretini yatıracağımız banka’nın kayıt yerine yakın şubesi var mı?

Kayıt döneminde Türkiye Vakıflar Bankası tarafından Üniversitemiz Farabi ( Merkez ) Kampüsünde iki adet ödeme noktası hizmete açılacaktır. Bununla birlikte Öğrenim Ücretleri Türkiye Vakıflar Bankası 'nın Türkiye genelindeki tüm şubelerinden herhangi bir havale ücreti ödemeden yatırılabilecektir.

14-  Kayıt sırasında sağlık raporu istiyor musunuz?

Ahmet Erdoğan Sağlık Hizmetleri M.Y.O. İlk ve Acil Yardım Programı için;
Bu programa alınacak öğrencilerin, Üniversitelerin Tıp Fakültelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları; program gereği 2. sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması sebebiyle kayıt tarihinde 17 yaşını tamamlamış olmaları; erkek öğrencilerde 1.65 m'den, kız öğrencilerde 1.60 m'den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir.

15-  Uzaktan eğitim sistemine nasıl girebiliriz?

https://ue.beun.edu.tr/ linkinden uzaktan eğitim istemine ulaşacaksınız.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin